Bydgoszcz 2014 – relacja z zawodów u Tadeusza

Kolejne bydgoskie jesienne spotkanie fajczarzy u Tadeusza przeszło już do historii. Tym razem do restauracji Zatoka zawitało 47 miłośników relaksu z fajką z klubów fajkowych, osoby niezrzeszone oraz wystawcy. W stawce uczestników znalazły się dwie panie. Zagranicznymi gośćmi byli członkowie niemieckiego klubu DANPIPE Club Wriezen. Jak co roku Tadeusz Wojtuszkiewicz udostępnił uczestnikom w formie małej wystawy kolejny fragment swoich fajczarskich zbiorów. Turniej palenia fajki przebiegał pod dyktando faworytów, zawodników często lokujących się na szczytach tabel rankingowych. Wygrał Marek Kiełpikowski z Bygoskiego Klubu Kolekcjonerów Fajki.

Zwycięzca palił konkursową fajkę przez 1 godzinę, 55 minut i 6 sekund. Drugie miejsce zajął aktualny mistrz Polski, prezydent Klubu Fajkowo Cygarowego Trafika Poznań (1:38:27). Trzecie miejsce zajął Jan Goś z Bydgoskiego Klubu Kolekcjonerów Fajek (1:38:21). Najlepszy rezultat spośród pań startujących w zawodach zajęła Anna Ordziejewska z Kalisko Ostrowskiego Klubu Fajki 2010. Podczas bydgoskiego turnieju została przeprowadzona została klasyfikacja drużynowa.. Z uwagi na pojawiające się wątpliwości dotyczące listy wyników zespołowych dokonałem niezależnego obliczenia. Pełna lista wyników jest do pobrania w formie pliku PDF. Jako prezydent RPKF zobowiązuję się dopilnować aby w przyszłości nie pojawiały się uzasadnione powody do podważania decyzji jury zawodów. Tradycją bydgoskiej fajkowej jesieni jest przeprowadzenie aukcji na cele dobroczynne. Beneficjenci fajczarskiego wsparcia, niepełnosprawna młodzież, zrewanżowała się mini koncertem piosenkarskim w ich wykonaniu. Gospodarz spotkania, prezydent Bydgoskiego Klubu Kolekcjonerów Fajki Tadeusz Wojtuszkiewicz, wygospodarował czas na spotkanie członków Rady Polskich Klubów Fajki. Jednym z omawianych tematów spotkania było podsumowanie występu Polaków w niedawno odbytych mistrzostwach świata w Kolonii w Niemczech.
Dzięki występowi Kaszubskiej Kapeli z Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie, która koncertowała nieomal przez cały czas trwania imprezy, nasz pobyt w Bydgoszczy zapisał się jeszcze milej.
Następne fajkowe spotkanie już za miesiąc na jubileuszu 15-lecia Konińskiego Klubu Fajki.

Bookmark the permalink.