↑ Powrót do O RPKF

Zagraniczne podboje

UDZIAŁ POLAKÓW W MISTRZOSTWACH MIĘDZYNARODOWYCH21 października 2012
Mistrzostwa Europy, Sewilla, Hiszpania
Uczestniczyło 182 zawodników, w tym 7 Polaków
1 miejsce drużyna narodowa Włoch (7:02:00)
3 miejsce drużyna narodowa Polski w składzie: Damian Mucha, Henryk Rogalski, Tomasz Chołuj, Wiesław Ratajek, Grzegorz Frala. Czas Polskiej drużyny narodowej 5:26:55
Zwycięzca indywidualny Mistrzostw Europy – Gianfranco Ruscalla, Włochy (2:42:00)
Czołowe miejsca zajęte przez Polaków:
6 miejsce, Damian Mucha, 02:03:30
– 12 miejsce, Henryk Rogalski, 01:47:35
– 20 miejsce, Tomasz Chołuj, 01:35:50
– 23 miejsce, Wiesław Ratajek, 01:33:25

* * * * * * * * * * * * *

16 października 2011
Puchar Świata Eindhoven
Uczestniczyło 322 zawodników z 17 krajów, w tym 14 Polaków
1 miejsce drużyna Dombóvár 424 PC, Węgry (6:52:21)
7 miejsce drużyna Klubu Kolekcjonerów Fajek z Poznania(6:07:21) w składzie: Jerzy Deska, Damian Mucha, Henryk Rogalski,Tomasz Polichnowski, Zbigniew Liebert.
Zwycięzca indywidualny Mistrzostw Europy – Gianfranco Ruscalla, Włochy (02:57:43)
Czołowe miejsca zajęte przez Polaków:
10 miejsce, Jerzy Deska, 02:03:58
– 18 miejsce, Krzysztof Kozłowski, 050:07
– 23 miejsce, Damian Mucha, 01:45:05
– 33 miejsce, Henryk Rogalski, 01:34:20
– 42 miejsce, Mariusz Jakubowski, 01:26:58
– 50 miejsce, Tomasz Chołuj, 01:21:17
* * * * * * * * * * * * *

10 października 2010
Mistrzostwa Świata, Estoril, Portugalia
Uczestniczyło 284 zawodników, w tym 7 Polaków
1 miejsce drużyna narodowa Włoch (08:50:34)
4 miejsce drużyna narodowa Polski w składzie: Wiesław Ratajek, Damian Mucha, Henryk Rogalski,Jacek Schmidt, Tomasz Chołuj.
Zwycięzca indywidualny Mistrzostw Europy – Gianfranco Ruscalla, Włochy (03:10:10)
Czołowe miejsca zajęte przez Polaków:
10 miejsce, Wiesław Ratajek, 02:16:56
– 14 miejsce, Damian Mucha, 02:11:14
– 37 miejsce, Henryk Rogalski, 01:42:25
– 30 miejsce, Jacek Schmidt, 01:30:21
* * * * * * * * * * * * *

9-11 października 2009
Puchar Świata Debreczyn Węgry
Uczestniczyło 247 zawodników, w tym 22 Polaków
1 miejsce drużyna 424 Dombóvár PC Team-B (8:14:38)
7 miejsce drużyna KKF Poznań w składzie: Damian Mucha, Henryk Rogalski, Jacek Schmidt, Jerzy Grodek, Tomasz Polichnowski (4:20:40)
Zwycięzca indywidualny Pucharu Świata – Gianfranco Ruscalla (03:09:21)
Czołowe miejsca zajęte przez Polaków:
23 miejsce, Damian Mucha, 01:33:47
– 25 miejsce, Krzysztof Kozłowski, 01:32:00
– 33 miejsce, Henryk Rogalski, 01:26:33
– 41 miejsce, Jacek Schmidt, 01:20:20
– 48 miejsce, Wiesław Ratajek, 01:15:15
– 49 miejsce, Tomasz Chołuj, 01:15:04
* * * * * * * * * * * * *

3-5 października 2008
Mistrzostwa Europy, Wurselen/Aachen, Niemcy
Uczestniczyło 314 zawodników, w tym 12 Polaków
1 miejsce drużyna narodowa Danii  (08:02:58)
8 miejsce drużyna narodowa Polski w składzie: Leszek Sosnowski, Damian Mucha, Wiesław Ratajek, Henryk Rogalski, Julian Dabent (6:07:21)
Zwycięzca indywidualny Mistrzostw Europy – Gianfranco Ruscalla, Włochy (03:33:06)
Nowy Rekord Świata – 3 godziny, 33 minuty, 6 sekundCzołowe miejsca zajęte przez Polaków:
– 12 miejsce, Leszek Sosnowski, 02:10:17
– 14 miejsce, Damian Mucha, 02:07:03
– 28 miejsce, Wiesław Ratajek, 01:50:01
– 30 miejsce, Jacek Schmidt, 01:47:55
– 38 miejsce, Henryk Rogalski, 01:40:17
– 55 miejsce, Krzysztof Kozlowski, 01:30:38
* * * * * * * * * * * * *
12-14 października 2007
Puchar Świata St. Petersburg, Rosja
Uczestniczyło 296 zawodników
1 miejsce drużyna, „Fenice PC”, Włochy (07:26:27)
8 miejsce drużyna, „KKF Poznań, (05:18:50)
Zwycięzca indywidualny Pucharu Świata – Stefano Camberlotto (02:54:24)
Miejsca zajęte przez  Polaków:
– 5 miejsce, Damian Mucha (02:14:18)
– 19 miejsce, Henryk Rogalski (01:52:56)
– 71 miejsce, Julian Drabent (01:11:36)
– 77 miejsce, Jacek Schmidt (01:07:44)
* * * * * * * * * * * * *
15 października 2006
Mistrzostwa Świata, Mariańskie Łaźnie, Czechy
Uczestniczyło 349 zawodników, w tym 20 Polaków
Mistrz Świata 2006 – Tivadar Trubacs, Węgry (03:03:24)
1 drużyna narodowa, Włochy (07:24:01)
8 drużyna narodowa, Polska (04:45:09)
Miejsca zajęte przez  6 pierwszych Polaków:
14. Damian Mucha (02:01:42)
19 – Mirosław Jurgielewicz (01:55:18)
51. Jacek Schmidt, (01:28:53)
64. Zbigniew Wierzbicki (01:18:54)
73. Henryk Rogalski (01:14:34)
79. Janusz Molski (01:11:58)
* * * * * * * * * * * * *
13-15 października 2005
Puchar Świata, Poznań, Polska
Uczestniczyło 328 zawodników, w tym 115 Polaków
1 miejsce drużyna „Pijprookgilde Dorus Rijkers”, Holandia (07:52:51)
4 miejsce drużyna „KKF Poznań, (06:28:24)
Zwycięzca indywidualny Pucharu Świata – Troels Rasmussen (03:06:09)
Miejsca zajęte przez 6 pierwszych Polaków:
9. Jerzy Deska (02:15:39)
14. Mirosław Wawrzyniak (02:12:06)
18. Danuta Pytel (02:01:30)
19. Damian Mucha (02:00:39)
32. Jan Goś (01:50:52)
33. Leszek Sosnowski (01:50:02)
* * * * * * * * * * * * *
31 października 2004
Mistrzostwa Europy, Kopenhaga, Dania
Uczestniczyło 242 zawodników, w tym 11 Polaków
Mistrz Europy 2004 – Gianfranco Ruscalla (02:45:02)
1 drużyna narodowa, Włochy (07:27:50)
5 drużyna narodowa, Polska (04:49:43)
Miejsca zajęte przez  6 pierwszych Polaków:
28. Henryk Rogalski (01:44:36)
31. Danuta Pytel (01:41:22)
36. Wieslaw Ratajek (01:38:40)
56. Janusz Molski (01:23:45)
69. Damian Mucha (01:14:08)
90. Grzegorz Frala (01:05:51)
* * * * * * * * * * * * * 
5 października 2003
Puchar Świata, Barcelona, Hiszpania
Uczestniczyło 350 zawodników, w tym 10 Polaków
1 miejsce drużyna „Cerea Pipe Club”, Włochy (05:52:50)
9 miejsce drużyna „KKF Poznań, (04:08:12)
Zwycięzca indywidualny Pucharu Świata – Gianfranco Ruscalla (02:22:39)
Miejsca zajęte przez 6 pierwszych Polaków:
5. Henryk Rogalski (01:58:52)
7. Danuta Pytel (01:50:12)
29. Janusz Molski (01:31:23)
50. Jacek Schmidt (01:15:55)
55. Grzegorz Frala (01:13:57)
68. Wieslaw Ratajek (01:09:32)
* * * * * * * * * * * * *
8 września 2002
Mistrzostwa Świata Sint Niklaas, Belgia
Uczestniczyło 431 zawodników, w tym 11 Polaków
Mistrz Świata Lubomir Cinka, Czechy (2:49:48)
1 drużyna narodowa, Włochy (06:50:29)
6 drużyna narodowa, Polska (5:53:02)
Miejsca zajęte przez 6 pierwszych Polaków:
7. Molski Janusz (2:12:16)
19. Pytel Danuta (1:54:46)
29. Rogalski Henryk (1:46:00)
36. Schmidt Jacek (1:41:23)
78. Ratajek Wieslaw (1:15:56)
113. Jurgielewicz Miroslaw (1:05:50)
* * * * * * * * * * * * * 
13-14 października 2001
Puchar Świata  Ascot, Wielka Brytania
Uczestniczyło  209 zawodników, w tym 9  Polaków.
1 miejsce drużyna PC Corsellini, Włochy (6:38:55)
4 miejsce drużyna KKF Poznań (05:06:59)
Zwycięzca indywidualny Pucharu Świata, Lubomir Cinka, Czechy (3:04:35)
Miejsca zajęte przez 6 pierwszych Polaków:
15. Jakub Wiejacki ( 01:51:36) 
17. Henryk Rogalski (01:50:42 )
22. Jerzy Zacharewicz (01:42:23)
27. Jacek Schmidt (01:33:54)
73. Jerzy Wilczkowiak (01:00:15)
81. Tamasz Stefaniak (00:58:54)
* * * * * * * * * * * * *
7-8 października 2000
Mistrzostwa Europy Dijon, Francja
Uczestniczyło  347 zawodników, w tym 25 Polaków.
Mistrz Europy Jacob Herren, Szwajcaria (2:53:15)
1 drużyna narodowa, Włochy (7:44:56)
Miejsca zajęte przez 6 pierwszych Polaków:
25. Wiejacki Jakub (01:59:55)
40. Jerzy Zacharewicz (01:48:12)
41. Molski Janusz (01:48:05)
49. Jerzy Deska (01:38:50)
50. Zenon Budych (01:38:44)
54. Danuta Pytel (01:37:30)
* * * * * * * * * * * * * 
22-24 października 1999
Puchar Świata Brno, Czechy
Uczestniczyło  203 zawodników w tym 28 Polaków.
(W skład polskiej ekipy wchodził ówczesny Minister Obrony Narodowej Janusz Onyszkiewicz)
1 miejsce drużyna PC Corsellini, Włochy (7:00:21)
11 miejsce drużyna „A” KKF Poznań (5:05:52)
Zwycięzca Indywidualny Pucharu Świata Tamas Horvath, Węgry (2:51:58)
Miejsca zajęte przez 6 pierwszych Polaków:
14. Henryk Rogalski (2:09:12)
28. Jerzy Deska (1:46:26)
36. Jerzy Zacharewicz (1:39:21)
42. Kazimierz Muchowski (1:34:35)
58. Ćwiąkała Ryszard (1:15:32)
61. Jan Flejszer (1:14:09)
* * * * * * * * * * * * * * 
11 października 1998
Mistrzostwa Świata  Wenecja, Włochy
Uczestniczyło 328 zawodników, w tym  16 Polaków.
Mistrz Świata 1998 Zsolt Zsakai, Węgry, 3:02:39
1 drużyna narodowa, Włochy (6:31:37)
3 drużyna narodowa, Polska (5:51:40)
Miejsca zajęte przez 6 pierwszych Polaków:
7. Henryk Rogalski (2:12:20)
16. Wiesław Ratajek (2:01:10)
38. Maciej Burchardt (1:38:10)
46. Krzysztof Grzesiński (1:33:15
93. Soliński Krzysztof (1:09:58)
94. Tadeusz Poźniak (1:09:58)
* * * * * * * * * * * * * *
3-4 października 1997
Puchar Świata  Budapeszt, Węgry
Uczestniczyło 158 zawodników w tym  15 Polaków.
1 miejsce drużyna PC Corsellini, Włochy (7:17:12)
7 miejsce drużyna KKF Poznań (5:08:30)
Indywidualny zwycięzca : Zsolt Zsákai, Węgry (2:38:16)
Miejsca zajęte przez 6 pierwszych Polaków:
8. Henryk Rogalski (2:16:30)
18. Leszek Sosnowski (1:47:32)
20. Deska Jerzy (1:45:50)
58. Juliusz Grzybowski (1:07:38)
60. Krzysztof Grzesiński (1:05:50)
65. Ćwiąkała Ryszard (1:02:30)
* * * * * * * * * * * * * *
26-27 października 1996
Mistrzostwa Europy   Graz Austria
Uczestniczyło 243 zawodników w tym 19 Polaków.
Mistrz Europy : Jacob Herren, Szwajcaria, 2:34:.24
1 drużyna narodowa, Szwajcaria, (7:14:21)
Miejsca zajęte przez 6 pierwszych Polaków:
5. Henryk Rogalski (2:13:54)
12. Jerzy Deska (2:05:44)
53. Jerzy Kaczmarek (1:20:27)
63. Krzysztof Soliński (1:13:39)
88. Jan Flejszer (1:04:42)
95. Marek Libera (1:02:44)
* * * * * * * * * * * * * *
8 października 1995
Puchar Świata Interlaken, Szwajcaria
uczestniczyło 306 zawodników, w tym 5 Polaków
1 drużyna Cerea Pipa Club, Włochy, 7:11:35
24 drużyna KKF Poznań (3:51:10)
Indywidualny zwycięzca : Claudio Cavicchi , Włochy, 2:43:53
Czasy uzyskane przez Polaków:
– Henryk Rogalski 1:41:54
– Jerzy Deska 1:06:26
– Krzysztpf Grzesiński 1:02:50
– Ryszard Ćwiakała 0:53:28
– Jacek Owczarski 0:46:31
* * * * * * * * * * * * * *
9 października 1994
Mistrzostwa Świata  Kopenhaga, Dania
Uczestniczyło 458 zawodników, w tym 8 Polaków
Mistrz Świata1994 Claudio Cavicchi, Włochy 2.25.52
1 drużyna narodowa, Włochy (07:22:05)
Miejsca zajęte przez 6 pierwszych Polaków:
67. Krzysztof Grzesiński (1:18:39)
71. Kazimierz Muchowski (1:17:29)
84. Jan Flejszer (1:14:29)
173. Ewa Muchowski (0:55:01)
185. Wiesław Ratajek (0:53:10)
196. Zygmunt Kalinowski (0:56:06)
* * * * * * * * * * * * * *
31 października 1993
Puchar Świata Noordwijkerhout, Holandia
Uczestniczyło 210 zawodników .
1 drużyna Cerea Pipa Club, Włochy (7:28:31)
18 drużyna Pipe Club Słupsk (3:42:20)
Zwycięzca indywidualny Claudio Cavicchi (3:09:03 – rekord świata)  
Czasy uzyskane przez Polaków:
– Kazimierz Muchowski 1:41:56
– Bartosz Arszyński 1:00:20
– Ewa Muchowska 0:59:57
– Jan Serafin 0:22:08
* * * * * * * * * * * * * *
28 października 1984
Mistrzostwa Europy Kopenhaga, Dania
Uczestniczyło 312 zawodników.
Mistrz Europy 1985 Pierre Muller, Szwajcaria (3:08:28 rekord świata)
Miejsca zajete przez Polaków:
116. Bogusław Pawlaczyk
203. Jacek Owczarski
* * * * * * * * * * * * * *
31 października 1981
Mistrzostwa Europy Anwerpia, Belgia
Udział Polaków:
– Jacek Owczarski
– Bogusław Pawlaczyk
* * * * * * * * * * * * * *
11 listopada 1980
Mistrzostwa Europy Amsterdam, Holandia
Uczestniczyło 314 zawodników, w tym 5 Polaków.
Mistrz Europy Christian Dellavia, Szwajcaria (2:30:.20)
1 drużyna narodowa, Włochy (5:37:52)
6 drużyna narodowa, Polska (4:11:50)
Miejsca zajęte przez Polaków:
10. Andrzej Glinkowski (1:48:48)
42. Kazimierz Muchowski (1:18:04)
75. Jacek Owczarski (1:04:58)
144. Ryszard Bech (0:47:17)
230. Witold Kisielewski (0:38:00)
* * * * * * * * * * * * * *
28 października 1979
Mistrzostwa Świata Rzym, Włochy
Uczestniczyło 4 Polaków.
1 drużyna narodowa, Włochy (7:17:15)
7 drużyna narodowa, Polska (3:05:00))
Czasy uzyskane przez Polaków:
– Ryszard Bech (1:11:30)
– Janusz Dobrecki (1:09:30)
– Jan Szeląg (0:44:00)
– Kazimierz Muchowski (0:43:10)
* * * * * * * * * * * * * *
30 kwietnia 1979
Mistrzostwa Europy Metz, Francja
Udział Polaków:
– Ryszard Bech (1:30:37)
– Janusz J. Dobrecki (0:37:00)
– Jerzy Barłóg (0:30:35:00)
* * * * * * * * * * * * * *
7-8-9 października 1978
Mistrzostwa Europy Brema, Niemcy (przyjęcie Polski do CIPC) 
15. Jan Szeląg (1:14:51)
72. Ryszard Bech (0:53:20)
86. Jacek Owczarski (0:50:20)
115. Janusz Dobrecki (0:46:55)
152. Kazimierz Muchowski (0:41:49)
284. Jarosław Bukszowany (0:23:36)
* * * * * * * * * * * * * *