Tomasz Lewandowski zwycięzcą Mistrzostw Kaszub 2014

Tomasz LewandowskiOśrodek wodny Świat w Ostrzycach gościł w minioną sobotę 31 maja 2014 uczestników Otwartych Mistrzostw Kaszub w Paleniu Fajki. Organizatorami było GOK Somonino i Kaszubski Klub Kolekcjonerów Fajek z Somonina. Podobnie jak w latach poprzednich rozgrywano 2 turnieje fajkowe. W pierwszym, fajka była wykonana była z drewna świerkowego a w następnym z akacjowego. Obydwa modele powstały w Przemyskiej Pracowni Fajek BRÓG. Niekwestionowanym mistrzem Kaszubskich Mistrzostw okazał się Tomasz Lewandowski z Klubu Miłośników Fajki z Szamotuł. Tomasz wygrał turniej palenia w Fajce świerkowej z czasem 1:01:22. Drugie miejsce zajął prezydent Gorzowskiego Klubu Fajki Krzysztof Ozga, który palił fajkę 0:57:58. Na trzecim miejscu uplasował się kpt. Jan Piasecki z Ustki 0:50:32.

Drugi turniej, w fajce akacjowej, również wygrał Tomasz Lewandowski 1:16:27. Drugie miejsce zajęła debiutantka pani Beata Orzażewska 1:11:36. Na trzecim Miejscu zakończył palenie Waldemar Badziąg 1:10:50. Było oczywiste, że klasyfikacji podsumowującej udział w obydwu turniejach Kaszubskich Mistrzostw uczestnikiem nie mającym sobie równych jest Tomasz Lewandowski. Drugie miejsce w tej klasyfikacji przypadło Waldemarowi Badziągowi a trzecie Piotrowi Niewińskiemu. W obydwu turniejach startowało odpowiednio 35 i 37 osób. W ogólnej liczbie nie zabrakło pań. W turnieju palenia w fajce świerkowej było ich 8 a w akacjowej 9.
Wpis powstał na bazie informacji uzyskanej telefonicznie od Jerzego Wilczkowiaka, sędziego głównego Otwartych Mistrzostw Kaszub. Przypomnijmy, prezydent Konińskiego Klubu Fajki Jerzy Wilczkowiak od dnia 10 maja pełni funkcję wiceprezydenta RPKF.

Bookmark the permalink.