Święto ulicy Niecałej Kalisz 2021

Święto Ulicy Niecałej 2021
4 września 2021 roku w Kaliszu, już po raz dziewiąty odbyła się impreza plenerowa pod nazwą Święto Ulicy Niecałej. Raz w roku ul. Niecała zamienia się w deptak, chętnie odwiedzany przez mieszkańców Kalisza i okolic.
Na zaproszenie restauratorów Margoty i Cezarego Suszyńskich – właścicieli Komoda Club Residence, na ul. Niecałą przybywają co roku pasjonaci. Można tutaj spotkać twórców, rzemieślników, rękodzielników, wytwórców, artystów, kolekcjonerów, którzy sprzedają, pokazują, popularyzują swoje wyroby i zbiory. Z reguły są to osoby potrafiące barwnie opowiadać o swojej pasji.
Jak co roku na scenie ustawionej na wprost „Komody” występowali artyści, grający i śpiewający. Na zakończenie dnia wystąpił p.Wojciech Dąbrowski z Warszawy, który zgromadzonych na ulicy Niecałej czarował znanymi szlagierami z okresu międzywojennego.
Sporo osób odwiedzających ulicę Niecałą, przebiera się w stroje sprzed lat, wprowadzając szczególny, nieco anachroniczny, dawny klimat, roztaczając swego rodzaju wspomnień czar.
Prezydent Kalisko-Ostrowskiego Klubu Fajki 2010 – Maciej Maciejewski od kilku lat odwiedza ul. Niecałą, by popularyzować fajczarstwo i kolekcjonerstwo. Ponieważ organizator – Czarek Suszyński zaproponował, by coroczne stoisko zamienić w kącik fajczarski, udało się wyciągnąć z lokalu stół i dwa fotele. W tym roku do Macieja i jego fajek dołączył Kuba Balcerzak ze swoimi starymi, fabrycznie zamkniętymi opakowaniami tytoniu fajkowego. Kiedy akurat nie opowiadali zainteresowanym o swoich zbiorach, przez krótkie chwile w fotelach, przy odpowiednio prezentujący się stoliku, mogli delektować się fajkowym dymem. Pomysł z kącikiem fajkowym w takiej formie, niewątpliwie podobał się odwiedzającym ul. Niecałą. Ludzie uśmiechali się, komentowali, często podchodzili, by oglądać fajczarskie zbiory. Fajowe stoisko odwiedzane jest także przez członków klubu, ale nie tylko. Kilka lat wstecz, podczas Świętą Ulicy Niecałej, fajczarzy Z KOKF2010 odwiedzili Iwona i Julian Drabentowie z Konina i Paweł Nowakowski z Poznania.
Prezydent KOKF2010 liczy na to, że z czasem jego aktywność zaowocuje poszerzeniem klubu, czy zdobyciem nowych przedmiotów do zbiorów.
Co niezmiernie ważne, Święto Ulicy Niecałej, jest największą tego typu imprezą w Kaliszu, która w żaden sposób nie jest dotowana przez miasto. Cezary Suszyński zapewnia możliwość przybycia wszystkim zainteresowanym, którzy w swoim zakresie kreują stoiska. Jedynie miejsca są wyznaczone – czego pilnują pracownicy organizatora. A wszystko odbywa się w spokoju, z uśmiechem i wzajemną życzliwością.
Poniżej linki do stron z relacjami ze Świeta ulicy Niecałej
Link do zdjęć ze Święta ulicy Niecałej 2021 na naszej stronie
https://calisia.pl/wielkie-swieto-ulicy-niecalej-po-prostu-przyjdz-duzo-zdjec,52442
https://kalisz.naszemiasto.pl/swieto-ulicy-niecalej-w-kaliszu-po-raz-dziewiaty-zdjecia/ar/c1-8438911
https://www.eska.pl/kalisz/galeria/swieto-ulicy-niecalej/gg-nH8C-3xwj-oLeA/gp-1weC-tw2a-BGgZ
https://zyciekalisza.pl/artykul/swieto-ulicy-niecalej/1215083

Maciej Maciejewski
prezydent Kalisko-Ostrowskiego Klubu Fajki 2010

Bookmark the permalink.