Stanowisko RPKF o zespołowym fajczeniu w dobie COVID-19

Przedłużające się zagrożenie epidemiologiczne sprawia że bardzo tęsknimy za sptokaniami w gronie przyjaciół fajczarzy, ale niestety wirus nas nie opuszcza.
W tej sytuacji jako prezydent Rady Polskich Klubów Fajki przedstawiam oficjalne stanowisko. Rada nie udziela rekomendacji do organizowania imprez ogólnokrajowych na żywo aż do odwołania. Kierując sie troską o bezpieczeństwo przyjaciół z naszego środowiska, do czasu aż wirus nas nie opuści musimy pogodzić się z nową formą spotykania się online. Mamy za sobą bardzo udane próby jak np. e-impreza Święto Fajki w Przemyślu lub wakacyjne, niedzielne forum Grzegorza Kubiaka. Przewiduję, że niektórym z naszych kolegów będzie trudno się przekonać do zdalnego pykania przed kamerką. Gorąco namawiam wszystkich nieprzekonanych aby potraktowali uczestnictwo w spotkaniach online jako szansę na zdobycie nowego doświadczenia.

Najbliższą okazją będzie online turniej rocznicowy organizowany przez Pipe Club Warszawa w dniu 18 października 2020. W rozmowie telefonicznej z organizatorem dowiedziałem się o dostępności pakietów startowych, tzn. fajka tytoń i link dostępowy do zawodów. Warunkiem dołączenia do grupy uczestników jest opłacone zgłoszenie w nieprzekraczalnym terminie 11 października 2020. To termin gwarantujący uczestnikowi otrzymanie pakietu startowego na czas. W ramach propagowania swojej imprezy koledzy z PC Warszawa przewidzieli „last minute rabat” na pakiety startowe.
Szczegóły w bezpośrednim kontakcie z organizatorami.

Z niecierpliwością oczekuję kolejnych inicjatyw klubowych na organizowanie spotkań w formie telekonferencji. Zachęcam, spotykajmy się przy fajeczce z przyjaciółmi używając komórek, tabletów, laptopów lub stacjonarnych PC-tów z dużymi monitorami. Podarujmy sobie trochę komfortu odrywając się od mrożących krew w żyłach komunikatów generalnego inspektoratu sanitarnego

Trzymajcie się zdrowo
Henryk Rogalski

Bookmark the permalink.