SKF Katowice

Powrót do listy klubów

Śląski Klub Fajki Katowice

ŚKF Katowice

 

Andrzej Noras

Śląski Klub Fajki w Katowicach powstał 14 grudnia 2009 roku

Funkcję prezydenta klubu pełni Andrzej Noras

Kontakt do korespondencji z klubem – kontakt e-mail

Klubowa strona internetowa: http://www.fajka.slask.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/silesianpipeclub

 

 

Aktualna lista członków Śląskiego Klubu Fajki:

1. Andrzej Noras – prezydent
2. Ewa Noras – sekretarz
3. Janusz Makówka – skarbnik
4. Wojciech Karwot
5. Aleksander Rozenfeld
6. Dariusz Kuźma
7. Wojciech Pastuch
8. Jarosław Olendzki
9. Łukasz Myrda
10. Lesław Molenda
11. Anna Makówka
12. Andrzej Piontek
13. Konrad Bogusz
14. Krzysztof Mitka
15. Klaudiusz Smerczek
16. Robert Wójcicki
17. Jakub Makówka
18. Wojciech Puk
19. Tadeusz Danecki
20. Paweł Kupras

Aktualizacja zapisana w dniu 2018-12-17

Historia powstania klubu
Pewnego lutowego wieczoru 2007 roku w katowickim klubie Cogitatur, przy okazji odbioru fajki klubowej FMS Pipe Club, spotkało się troje śląskich fajczarzy – Andrzej Noras, Mateusz Drabek i Janusz Makówka. Jako że FMS Pipe Club jest klubem internetowym, pierwszy raz widzieliśmy się w tym składzie. Na tym pierwszym spotkaniu doszliśmy do wniosku, że na pewno nie powinno być to spotkanie ostatnie.
Zaczęliśmy się spotykać regularnie, mniej więcej co trzy tygodnie. Towarzyszyło nam w różnych spotkaniach kilku fajczarzy ze Śląska i Zagłębia, jedni przychodzili raz, inni zostawali z nami na dłużej. Już wtedy od czasu do czasu pojawiał się pomysł na utworzenie pierwszego na Śląsku klubu fajki, ale na pomysłach się kończyło.
Niewątpliwie nowy duch wstąpił w nasze grono wraz z nastaniem wiosny 2009 roku. Wtedy to na spotkania zaczęli przychodzić Sławek Karnuszewicz, Aleksander Rozenfeld i Darek Kuźma, później Wojtek Karwot i Jacek Wieczorek. Aleksander wniósł wiele humoru i barwnych opowieści, natomiast Darek mnóstwo energii, która pchnęła nas na nowe tory działalności. Co tu dużo gadać: gdyby nie Darek, to byśmy pewnie Śląskiego Klubu Fajki w grudniu 2009 roku pewnie jeszcze nie zawiązali.

Aktualnie Klub liczy 29 członków, w tym ok. 20 mniej więcej regularnie pojawiających się na spotkaniach – średnia frekwencja na spotkaniach klubowych to kilkanaście osób.

W ciągu pięciu lat działalności powstały trzy fajki klubowe – dwie autorstwa Tadeusza Polińskiego (z wrzośca i korzenia thuji) oraz jedna wspólnego autorstwa Andrzeja Piontka i Wojtka Pastucha.
Klub od maja 2010 roku jest członkiem Rady Polskich Klubów Fajki. Od maja 2014 roku Prezydent ŚKF – Andrzej Noras jest wiceprezydentem Rady.

Powrót do listy klubów