SKF Katowice

Powrót do listy klubów

Śląski Klub Fajki Katowice

ŚKF Katowice

 

Andrzej Noras

Śląski Klub Fajki w Katowicach powstał 14 grudnia 2009 roku

Funkcję prezydenta klubu pełni Andrzej Noras

Kontakt do korespondencji z klubem – kontakt e-mail

Klubowa strona internetowa: http://www.fajka.slask.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/silesianpipeclub

 

 

Aktualna lista członków Śląskiego Klubu Fajki:

1. Andrzej Noras – prezydent
2. Ewa Noras – sekretarz
3. Janusz Makówka – skarbnik
4. Mateusz Drabek
5. Wojciech Karwot
6. Aleksander Rozenfeld
7. Dariusz Kuźma
8. Mariusz Herich
9. Mariusz Piecha
10. Andrzej Katunin
11. Wojciech Pastuch
12. Grzegorz Bałdys
13. Michał Potoczny
14. Jarosław Olendzki
15. Łukasz Myrda
16. Lesław Molenda
17. Anna Makówka
18. Andrzej Piontek
19. Jerzy Suchanek
20. Konrad Bogusz
21. Krzysztof Mitka
22. Klaudiusz Smerczek
23. Robert Wójcicki
24. Jakub Makówka
25. Wojciech Puk
26. Tadeusz Danecki
27. Paweł Kupras
28. Piotr Sroka

Aktualizacja zapisana w dniu 2018-02-11

Historia powstania klubu
Pewnego lutowego wieczoru 2007 roku w katowickim klubie Cogitatur, przy okazji odbioru fajki klubowej FMS Pipe Club, spotkało się troje śląskich fajczarzy – Andrzej Noras, Mateusz Drabek i Janusz Makówka. Jako że FMS Pipe Club jest klubem internetowym, pierwszy raz widzieliśmy się w tym składzie. Na tym pierwszym spotkaniu doszliśmy do wniosku, że na pewno nie powinno być to spotkanie ostatnie.
Zaczęliśmy się spotykać regularnie, mniej więcej co trzy tygodnie. Towarzyszyło nam w różnych spotkaniach kilku fajczarzy ze Śląska i Zagłębia, jedni przychodzili raz, inni zostawali z nami na dłużej. Już wtedy od czasu do czasu pojawiał się pomysł na utworzenie pierwszego na Śląsku klubu fajki, ale na pomysłach się kończyło.
Niewątpliwie nowy duch wstąpił w nasze grono wraz z nastaniem wiosny 2009 roku. Wtedy to na spotkania zaczęli przychodzić Sławek Karnuszewicz, Aleksander Rozenfeld i Darek Kuźma, później Wojtek Karwot i Jacek Wieczorek. Aleksander wniósł wiele humoru i barwnych opowieści, natomiast Darek mnóstwo energii, która pchnęła nas na nowe tory działalności. Co tu dużo gadać: gdyby nie Darek, to byśmy pewnie Śląskiego Klubu Fajki w grudniu 2009 roku pewnie jeszcze nie zawiązali.

Aktualnie Klub liczy 29 członków, w tym ok. 20 mniej więcej regularnie pojawiających się na spotkaniach – średnia frekwencja na spotkaniach klubowych to kilkanaście osób.

W ciągu pięciu lat działalności powstały trzy fajki klubowe – dwie autorstwa Tadeusza Polińskiego (z wrzośca i korzenia thuji) oraz jedna wspólnego autorstwa Andrzeja Piontka i Wojtka Pastucha.
Klub od maja 2010 roku jest członkiem Rady Polskich Klubów Fajki. Od maja 2014 roku Prezydent ŚKF – Andrzej Noras jest wiceprezydentem Rady.

Powrót do listy klubów