Relacja z jubileuszu 30-lecia PC Wrocław

wroclaw_logo.jpg5 września świętowaliśmy jubileusz 30-lecia Pipe Club Wrocław. Na urodziny wrocławskiego klubu zjechali miłośnicy fajki z całej Polski. Urodzinową imprezę rozpoczęliśmy od spotkania w auli Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gdzie organizatorzy zaplanowali główny punkt programu – turniej wolnego palenia fajki. Przed turniejem wspólnie przeszliśmy na wrocławski Rynek do „Domku Miedziorytnika”, gdzie uczestniczyliśmy w otwarciu wystawy w ,,Koniec epoki tytoniu” zorganizowanej przez kustosza Marka Stanielewicza. Domek, chociaż mały, zmieścił wiele cennych i ciekawych eksponatów związanych z paleniem tytoniu, w znakomitej większości będących częścią kolekcji Marka. Po zwiedzeniu wystawy wszyscy powoli kierowali się z powrotem do Akademii Sztuk Pięknych gdzie na godz. 15 zaplanowano rozpoczęcie turnieju palenia fajki. W sumie w turnieju wystartowało 64 zawodników. Paliliśmy tytoń Gawith Hoggarth American Delight w bardzo ładnych fajkach wykonanych przez Mr. Bróg. Zwyciężył Patryk Czajkowski reprezentujący Bydgoskie Bractwo Fajkowe Legion, który palił fajkę przez 1 godzinę 37 minut i 5 sekund. Kolejne miejsca zajęli – Zbigniew Wierzbicki z Przemyśla (1:33:47) i Wiesław Ratajek reprezentujący Pipe Club Szczytna (1:29:25). Pełna lista wyników dostępna jest pod tym linkiem. Na popołudnie i wieczór organizatorzy zaplanowali wieczór integracyjny na statku. Po wejściu na pokład urokliwego stateczku o nazwie Driada zostaliśmy ugoszczeni smakołykami z grilla i ruszyliśmy na wycieczkę po Odrze. Podczas rejsu nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników turnieju fajkowego i rozdanie nagród. Później przyszła kolej na gratulacje i życzenia dla Klubu Jubilata oraz wręczenie przygotowanych specjalnie na tą okazję pamiątek i upominków. Biesiada na statku trwała do późnego wieczora, mieliśmy okazję w czasie tej wycieczki oglądać Wrocław z innej niż zazwyczaj perspektywy i niejako na nowo odkrywać piękno tego miasta.

Składając kolejny raz serdeczne gratulacje i życzenia wszelkiej pomyślności oraz sukcesów w dalszej działalności klubu wszystkim członkom PC Wrocław z okazji jubileuszu 30-lecia jego istnienia, dziękujemy jednocześnie za możliwość udziału w urodzinowej imprezie. Długo będziemy pamiętać i wspominać serdeczną atmosferę i wyjątkowość spotkania.

Poniżej publikujemy kilkanaście zdjęć z imprezy autorstwa Henryka Rogalskiego i Andrzeja Norasa, więcej zdjęć możecie znaleźć w naszych galeriach, galeriach Śląskiego Klubu FajkiBydgoskiego Bractwa Fajkowego Legion oraz w relacji Klubu Fajkowo-Cygarowego Trafika Poznań.

Bookmark the permalink.