Pipe Club Wrocław

Powrót do listy klubów

Pipe Club Wrocław

Pipe Club Wrocław

 

Tomasz Chołuj prezydent Pipe Club Wrocław

Tomasz Chołuj, prezydent Pipe Club Wrocław.

strona internetowa http://pipe-club.wroclaw.pl/

Facebook: PC Wrocław

 

 

 

 

 

Lista członków
Pipe Club Wrocław
ostatnia aktualizacja z 19 lutego 2018

1. Bogdan Adamowicz
2. Bogacz Władysław
3. Doliński Krzysztof
4. Stanielewicz Marek
5. Nowak Jerzy
6. Chołuj Tomasz
7. Lebiedź Mirosław
8. Karol Kożan
9. Mariusz Jakubowski
10. Zbyszko Chorzemski
11. Elzbieta Chorzemska
12. Maciej Pyka
13. Robert Karkoszka
14. Mariusz Humecki
15. Paweł Fiedorowicz
16. Marcin Rudnikowski
17. Roch Korybski
18. Piotr Zieliński
19. Adam Gałązka
20. Krzysztof Demczyszak
21. Andrzej Kriese
22. Wera Śliwowska
23. Marek Bednarski
24. Kamil Moskowczenko
25. Dmytro Liedovskyi

Początki Pipe Club Wrocław
pierwsze strony kroniki Pipe Club Wrocław…

Pipe Club Wrocław

„pierwsze spotkanie wrocławskich sympatyków palenia fajki, na którym doszło do formalnego powołania klubu „Pipe Club Wrocław” (czwarty w Polsce po Kaliszu, Poznaniu i Słupsku) miało miejsce 10 kwietnia 1985 roku w Dzielnicowym Domu Kultury Wrocław-Śródmieście.
Spotkanie prowadził inicjator powołania klubu we Wrocławiu, dotychczas samotny uczestnik pozawrocławskich imprez fajczarskich, mający już niemałe doświadczenie i kontakty, zwłaszcza z klubem kaliskim, kol. Bogdan Adamowicz. On też spontanicznie wybrany został prezydentem nowo powstałego klubu; dalsi członkowie Zarządu ukonstytuowali się następująco: kol. Władysław Bogacz – wiceprezydent, kol. Jerzy Waśkowski – sekretarz, kol. Edward Kuczmierczyk – skarbnik.
Członkowie założyciele: Andrzej Makała, Maciej Szczypka (autor projektu emblematu klubowego), Krzysztof Wichary, Ryszard Kocięba, Adam Młynarczewski, Krzysztof Doliński, Andrzej Sosnowski.
W dalszej części ustalono termin stałych spotkań na pierwszą środę miesiąca, godz. 18.00; zatwierdzono statut klubu i omówiono ogólne założenia organizacyjne. Spotkanie zakończono wspólnym wypaleniem fajki”. Jerzy Waśkowski.
„drugie spotkanie (8 V 1985) gościliśmy w klubie kolegów z bogatego w tradycje „Pipe Clubu Kalisz”. W serdecznej i bezpośredniej atmosferze przy kawie, kieliszku koniaku i oczywiście fajce, koledzy M. Stefanowicz, R. Kalinowski (pierwsza fajka w kraju) i L. Sosnowski dzielili się z nami swymi doświadczeniami, opowiadali o swoim klubie. Oczywiście, jak wszędzie przede wszystkim kultywują palenie fajki i związaną z tym kulturę: zbieractwo, zwalczanie papierosów, jakościowe podejście do fajki i jej palenia. Powiedzieli nam jednak, iż nie mniejszą wagę przywiązują do wzajemnych przyjaźni, swego rodzaju „rodzinności” przejawiającej się w swojskiej i swobodnej atmosferze spotkań, fetowaniu klubowych solenizantów, a nawet wzajemnej osobistej pomocy. Swój klub traktują jednak – na wzór angielskich klubów dżentelmeńskich – jako wyłącznie męski azyl – w najszlachetniejszym tego słowa znaczeniu. … koledzy z Kalisza mówili o klubowych zwyczajach, ceremoniach i rytuałach, takich np., jak rozpoczynanie wspólnego palenia od jednej świeczki, przyjmowanie nowego w poczet członków itp. Duże wrażenie zrobiły na nas przywiezione przez nich co okazalsze i cenniejsze fajki z własnych kolekcji, co warto podkreślić – głównie wykonane w krajowych warsztatach legendarnego Ludwika Walata, Ryszarda Filara i Ryszarda Kulpińskiego.
Miłym akcentem spotkania było bliższe przedstawienie się każdego z członków klubu, opowiedzenie o sobie, swojej pracy, zainteresowaniach. Doszliśmy do wniosku, iż szczytnym uwieńczeniem współdziałania … było by opracowanie czy też przyczynienie się do opracowania i wydania monografii książkowej z prawdziwego zdarzenia traktującej o polskiej fajce…
Tego dnia mieliśmy okazję przyjąć do naszego klubu nowych entuzjastów fajki – kolegów: Marka Zielińskiego, Jerzego Kozaka i Zygmunta Kalinowskiego”.

Powrót do listy klubów