Międzynarodowy Dzień Fajczarzy – Gdańsk 2016

tabac-130x130.jpg Piotr Jakubowski – Prezydent Gdańskiego Klubu Fajki, nadesłał zaproszenie na kolejną, ósmą już edycję uroczystej konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Fajczarzy. Konferencja odbędzie się tradycyjnie w niezwykle gościnnym fajczarzom i uroczym miejscu – Villi Eva w Gdańsku, w tym roku dokładnie w dniu International Pipe Smoking Day tj. 20 lutego. Przypominamy, że International Pipe Smoking Day obchodzony jest od 2008 roku, kiedy to z inicjatywy Pipe Club Vancouver 20 lutego ogłoszony został Międzynarodowym Dniem Fajczarzy. Poniżej zamieszczamy pełną treść zaproszenia, a szczegółowy program spotkania dostępny jest tutaj.

Koleżanki i Koledzy Fajczarze, Kolekcjonerzy Fajek, Szanowni Państwo

Nadszedł kolejny rok, a my kolejny raz świętujemy dzień 20 lutego jako Międzynarodowy Dzień Fajczarzy – od 2008 roku święto całej społeczności znawców i koneserów fajek.
Mam przyjemność już ósmy raz organizować w Gdańsku konferencję z tej okazji i serdecznie zapraszam Szacowne gremium koneserów i sympatyków do wzięcia udziału w tym spotkaniu, które tradycyjnie odbędzie się w Villi Eva w Gdańsku Wrzeszczu, w dniach 20-21 02.2016 r.
Podobnie jak w latach ubiegłych, spotkaniu towarzyszy konferencja, która w części poświęcona będzie postaci zmarłego w 2015 roku, wieloletniego, charyzmatycznego wykładowcy – dr. Andrzejowi Nieuważnemu. Prelekcję o charakterze wspomnieniowym wygłosi Mirek Jurgielewicz. Pozostali prelegenci to: Tomasz Chołuj – z wystąpieniem na temat motywu fajki w sztuce, prof. Andrzej Januszajtis – opowie o zabytkach Gdańska, świadectwach jego portowej świetności.
Atrakcją spotkania będzie fajka kolekcjonerska, dedykowana Andrzejowi Nieuważnemu, jako wyraz pamięci i szacunku, wykonana przez Bartka Antoniewskiego i Marka Parola.
Lekka muza to również spotkanie z muzyką, jak co roku Robert Jakubiec ze swym zespołem umili uczestnikom wieczorny bankiet.
Motyw „przepalonej fajki” obecny będzie również drugiego dnia naszego spotkania, zwiedzanie Wrzeszcza bowiem odbędzie się pod hasłem „Grassowanie śladami bohaterów utworów literackich i lat młodzieńczych Guntera Grassa”. Jak to dawniej bywało, uwzględniłem również możliwość spożycia posiłku, tym razem w Kuźniczkach – restauracji w dawnym parku, w którym przyszły noblista spędzał sporo czasu jako dziecko.
Kolejny więc raz mam wielki zaszczyt i honor, w imieniu Klubu Fajki Gdańsk i Klubu Kolekcjonerów Fajek Glinianych, skierować do Państwa zaproszenie na ósmą już konferencję poświęconą kultywowaniu tradycji, historii oraz kultury, a także propagowaniu kolekcjonerskich pasji.
Konferencja odbędzie się 20 lutego 2016 r. w Gdańsku, tradycyjnie w przyjaznym dla nas miejscu – w Villi Eva, które niepowtarzalny klimat i wspaniałą atmosferę zawdzięcza swoim gospodarzom.
Serdecznie zapraszam na kolejne obchody Międzynarodowego Dnia Fajczarzy.

Piotr Jakubowski
Klub Fajki Gdańsk
Gdański Salon Fajki
Klubu Kolekcjonerów Fajek Glinianych

Bookmark the permalink.