Jubileusz 40-lecia KKF Poznań

40 lat temu, w październiku 1977 roku młody miłośnik fajki dr Jacek Owczarski porozumiał się z szefem klubu osiedlowego „Raszyn”, także fajczarzem, nieżyjącym już Jerzym Kaczmarkiem w kwestii powołania przy osiedlowym Domu Kultury „Raszyn” w Poznaniu Klubu Kolekcjonerów Fajek. W tym czasie od dwóch lat działał już Pipe Club Słupsk, a dwa lata później powstał Pipe Club Kalisz.
Kluby w Słupsku i Kaliszu nie przetrwały próby czasu. Natomiast do dziś, nieprzerwanie przez 40 lat działa aktywnie Klub Kolekcjonerów Fajek w Poznaniu Klub Kolekcjonerów Fajek może poszczycić się wieloma sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej. Z KKF wywodzi się dwóch prezydentów RPKF – Bogdan Walkiewicz i Henryk Rogalski, przy czym ten drugi pełni funkcję prezydenta RPKF nieprzerwanie od 2000 roku, jest ponadto viceprezydentem CIPC.
Członkowie KKF brali udział w różnych imprezach rangi mistrzowskiej na całym świecie, niejednokrotnie plasując się na wysokich miejscach. Licznie też uczestniczą w spotkaniach fajczarskich różnej rangi na krajowym podwórku, często kończąc zmagania fajczarskie na najwyższym podium. Członkowie KKF siedmiokrotnie zdobywali tytuł Mistrza Polski ( Jerzy Deska, Zbigniew Pietrzak, trzykrotnie Henryk Rogalski, dwukrotnie Andrzej Glinkowski – ponadto jeszcze dwukrotnie kol. Andrzej Glinkowski był Mistrzem Polski, zanim został członkiem KKF).
Klub Kolekcjonerów Fajek był czterokrotnie organizatorem Mistrzostw Polski, dwukrotnie , w latach 2005 i 2013 organizował dla RPKF Puchar Świata Drużyn Klubowych.
Jubileusz 40 lecia działalności wypadało uczcić zorganizowaniem imprezy fajczarskiej, co też stało się 23 września w poznańskim Novotelu.
Jak to bywa przy takich okazjach, koledzy z innych klubów składali nam życzenia, wręczali pamiątkowe upominki. Nasz klub uhonorował najaktywniejszego w ostatnim czasie członka, obecnego prezydenta RPKF, głównego organizatora cyklicznej od 20 lat imprezy fajczarskiej w poznańskim Novotelu – Henryka Rogalskiego (30 lat w KKF). Prezydent KKF, Zbigniew Liebert (40 lat w KKF) wręczył koledze Heniowi pamiątkową fajkę, wykonaną przez młodego stażem (i wiekiem) członka KKF Michała Pawlaka. Fajką tegoż wytwórcy uhonorowaliśmy też Waldemara Kaczmarka, szefa klubu osiedlowego „Rondo” który przejął nas pod swoje skrzydła po klubie „Raszyn” 25 lat temu
No i chwaliliśmy się przy tej okazji, zgromadzonym gościom z innych klubów zaprezentowaliśmy plansze ze zdjęciami i krótkimi informacjami z 40-to letniej działalności klubu. a Bogdan Walkiewicz (33 lata w KKF) opowiedział z lekkim przymrużeniem oka o tych 40 latach.
Jak impreza fajczarska to i konkurs wolnego palenia fajki. Tu byliśmy gościnni, daliśmy wygrać naszym gościom. Pierwsze miejsce zajął Zenon Dombrowski z Kaszubskiego KKF z czasem ponad 1h 43 min, drugi był Damian Mucha z KFC Poznań a trzeci Michał Perczyński z KFCiSH z Warszawy. Siódme miejsce zajął najlepszy z KKF Bogdan Walkiewicz, W drugiej dziesiątce zakończyli palenie Krzysztof Grzesiński (38 lat w KKF), Paweł Nowakowski (20 lat w KKF) i Zbigniew Liebert, w trzeciej Mirosław Wawrzyniak (w KKF od 19 lat z przerwą) i Mateusz Lisiak (20 lat w KKF). Na dalszych miejscach uplasowali się koledzy Lech Wysocki (20 lat w KKF) , Maciej Marchlewski (15 lat w KKF), Edward Solarz i reprezentujący KKF szef klubu osiedlowego „Rondo” Waldemar Kaczmarek. Kilku członków klubu nie brało udziału w konkursie, ale aktywnie mam pomagali, m. in. Ryszard Ćwiąkała (31 lat w KKF), Bartosz Blij (18 lat w KKF). Z różnych przyczyn w imprezie jubileuszowej nie mogli wziąć udziału nasi koledzy: Bogdan Galusiński (40 lat w KKF), Jacek Schmidt, Sławomir Ratajczyk i Krzysztof Szyfter (wszyscy 20 lat w KKF).
Na zakończenie wszyscy zebrani zostali poczęstowani urodzinowym tortem.
Chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, dzięki którym nasz klubowy jubileusz wypadł całkiem nieźle: Novotel Poznań Malta, Piotr Niewiński Fajkowo pl, Trafika Poznań, Mostex, Graphit, Piotr Jakubowski Gdański Salon Fajki, wytwórcy fajek: Zbigniew Bednarczyk firma BRÓG, Michał Pawlak.
Specjalne podziękowanie otrzymuje Grzegorz Kubiak, Fajczarz Roku 2016, który ujął wyniki turnieju w rankingu Grand Prix Fajczarzy Polskich.
Bogdam Walkiewicz
KKF Poznań
Lista wyników turnieju Fajkowego
Link do fotorelacji z Jubileuszu 40-lecia

Bookmark the permalink.