Jubileusz 40-lecia KKF Poznań – zaproszenie

 

40 lat temu, w październiku 1977 roku młody miłośnik fajki dr Jacek Owczarski porozumiał się z szefem klubu osiedlowego „Raszyn”, także fajczarzem, nieżyjącym już Jerzym Kaczmarkiem w kwestii powołania przy osiedlowym Domu Kultury „Raszyn” w Poznaniu Klubu Kolekcjonerów Fajek. W tym czasie od dwóch lat działał już Pipe Club Słupsk, a dwa lata później powstał Pipe Club Kalisz. Co prawda ruch fajczarski w Polsce zaczął raczkować w pierwszej połowie lat 70-tych w Szczecinie, to jednak te trzy kluby dały podwaliny pod rozwój zorganizowanego ruchu fajczarskiego w Polsce. W 1978 roku kluby słupski i poznański doprowadziły na Mistrzostwach Europy w Bremie do przyjęcia polskich klubów do Comite International des Pipe Clubs. W maju 1980 roku w Słupsku opracowano „Reguły Fajczarstwa Polskiego” a następnie w grudniu 1980 roku w siedzibie Klubu Kolekcjonerów Fajek w Poznaniu powołano krajową federację: Radę Polskich Klubów Fajczarskich.
Kluby w Słupsku i Kaliszu nie przetrwały próby czasu.
Natomiast do dziś, nieprzerwanie przez 40 lat działa aktywnie Klub Kolekcjonerów Fajek w Poznaniu. Mimo, że kilku członków odeszło od nas na zawsze, niektórzy, jak m. in. założyciel klubu dr. J. Owczarski zrezygnowali z działalności klubowej, to jednak w klubie nadal działa aktywnie wielu członków pamiętających początkowe 10 lat działalności klubu (obecny prezydent klubu Zbigniew Liebert, Krzysztof Grzesiński, Bogdan Galusiński, Bogdan Walkiewicz, Ryszard Ćwiąkała, Henryk Rogalski), oraz ciągle przybywa nowych członków.
Klub Kolekcjonerów Fajek może poszczycić się wieloma sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej. Z KKF wywodzi się dwóch prezydentów RPKF – Bogdan Walkiewicz i Henryk Rogalski, przy czym ten drugi pełni funkcję prezydenta RPKF nieprzerwanie od 2000 roku, jest ponadto viceprezydentem CIPC.
Członkowie KKF brali udział w różnych imprezach rangi mistrzowskiej na całym świecie, niejednokrotnie plasując się na wysokich miejscach. Licznie też uczestniczą w spotkaniach fajczarskich różnej rangi na krajowym podwórku, często kończąc zmagania fajczarskie na najwyższym podium. Członkowie KKF siedmiokrotnie zdobywali tytuł Mistrza Polski ( Jerzy Deska, Zbigniew Pietrzak, trzykrotnie Henryk Rogalski, dwukrotnie Andrzej Glinkowski – ponadto jeszcze dwukrotnie kol. Andrzej Glinkowski był Mistrzem Polski, zanim został członkiem KKF).
Klub Kolekcjonerów Fajek był czterokrotnie organizatorem Mistrzostw Polski, dwukrotnie , w latach 2005 i 2013 organizował Puchar Świata Drużyn Klubowych.
Od drugiej połowy lat 90-tych ubiegłego wieku cyklicznie we wrześniu KKF organizuje imprezę fajczarską w poznańskim Novotelu . Tegoroczną wrześniową imprezą w Novotelu Klub Kolekcjonerów Fajek w Poznaniu, najstarszy obecnie klub, działający nieprzerwanie od 40 lat, pragnie uczcić swój jubileusz. Mamy nadzieję, że krajowa brać fajczarska licznie weźmie udział w tym naszym klubowym święcie.

PROGRAM:

godz. 11:00 – 12:30 rejestracja uczestników
godz. 13.00 powitanie uczestników, wykład okolicznościowy
godz. 14:00 początek zawodów
ok. godz. 17.00 wspólny obiad
ok. godz. 18:00 ceremonia wręczenia nagród

Wstęp tylko dla osób pełnoletnich, związanych z imprezą i znajdujących się na liście organizatora.

ORGANIZATOR:
Klub Kolekcjonerów Fajek w Poznaniu

DATA: 2017-09-23

MIEJSCE: Novotel Poznań Malta, ul. Termalna 5, 61-028 Poznań

Opłaty:
– uczestnik -175,- zł
– osoba towarzysząca – 60,- zł
W opłatę wliczone będą akcesoria turniejowe, a także poczęstunek przed zawodami oraz obiad i płatność na rzecz RPKF.

Zgłoszenia i informacje:
Klub Kolekcjonerów Fajek w Poznaniu
e-mail kkf.poznan@gmail.com
Telefon +48 607 597 690
Z uwagi na limit dostępnych miejsc oraz duże zainteresowanie, jedynie dokonanie przelewu wpisowego gwarantuje miejsce na liście zgłoszeniowej.
Nr rachunku bankowego :
62 1020 4027 0000 1502 0838 9084


PARTNERZY:
– Novotel Poznań Malta
– F.H. TRAFIKA s.c. Poznań
– Fajkowo.pl
– Mostex
– Graphit
– Pracowanie Fajek Bróg, Zbigniew Bednarczyk
– Fajki – Michał Pawlak
Zapraszamy,dołącz do listy partnerów obchodów Jubileuszu 40-lecia KKF Poznań.

Fajka:
Design Berlin
Długość 15cm
Wysokość 5cm

Tytoń konkursowy
– Gawith Hoggarth American CC, od Fajkowo.pl

Dojazd


Bookmark the permalink.