Jacek Schmidt nowym prezydentem RPKF

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, w piątek 10 czerwca 2022, we Wrocławiu odbyło się walne posiedzenie Rady Polskich Klubów Fajki. Głównym celem obrad było wyłonienie nowego prezydenta RPKF oraz członków zarządu, czyli wiceprezydentów. W bieżącym roku, 2022, upływa kadencja aktualnego prezydenta Henryka Rogalskiego. Po 22 latach pełnienia tej funkcji, Henryk Rogalski postanowił nie kandydować w aktualnych wyborach. Decyzją członków Rady Polskich Klubów Fajki, w głosowaniu tajnym, większością głosów wybrano Jacka Schmidta na czteroletnią kadencję prezydenta RPKF. Nowo wybrany prezydent przejął przewodnictwo nad trwającymi obradami. W pierwszych słowach swojej prezydentury zwrócił się do swojego poprzednika oraz zebranych następującymi słowy: zrobię, co w mojej mocy, aby następne lata były tak dobre dla naszego świata fajkowego, jakimi było ostatnich ponad dwadzieścia lat. Wielkie dzięki Henryku, za to wszystko, co dla nas robiłeś przez te prawie ćwierć wieku. Liczę, że dalej będzie mi wolno wykorzystywać Twoje ogromne doświadczenie, w przyszłości, z którą przyjdzie się borykać.
Następnie wyłonieni zostali czterej wiceprezydenci. Aktualny zarząd Rady Polskich Klubów Fajki przedstawia się następująco:
1. Prezydent RPKF – Jacek Schmidt
2. Wiceprezydent RPKF – Maciej Maciejewski
3. Wiceprezydent RPKF – Jerzy M. Wilczkowiak
4. Wiceprezydent RPKF – Wiesław Ratajek
5. Wiceprezydent RPKF – Zbigniew Bednarczyk
Krzysztof Ozga, Prezydent Gorzowskiego Klubu Fajki zgłosił deklarację organizacji Mistrzostw Polski w roku 2024 w Gorzowie Wielkopolskim.
Szczegółowy przebieg obrad został zapisany przez protokolanta Sebastiana Nowaka. Protokół zostanie udostępniony członkom Rady w „Dokumentach RPKF” na naszej stronie rpkf.art.pl
Posiedzenie zakończyło się wykonaniem grupowej pamiątkowej fotografii w pięknej scenerii pracowni renowacji zabytkowych organów.
Rada Polskich Klubów Fajki składa na ręce Bogdana Adamowicza podziękowanie dla PC Wrocław za udostępnienie atelier Andrzeja Kriese, jako miejsca na obrady.


Bookmark the permalink.