IX Konferencja z okazji Międzynarodowego Dnia Fajczarzy

Od Piotra Jakubowskiego – Prezydenta Gdańskiego Klubu Fajki, otrzymaliśmy zaproszenie na kolejną, dziewiątą już edycję konferencji z okazji International Pipe Smoking Day – Międzynarodowego Dnia Fajczarzy. Konferencja odbędzie się tradycyjnie w gościnnym fajczarzom miejscu – Villi Eva w Gdańsku w dniach 25-26 lutego.

Poniżej zamieszczamy pełną treść zaproszenia, a szczegółowy program spotkania i informacje organizacyjne dostępne są tutaj.

Szanowni Państwo:

przyjaciele, koneserzy, pasjonaci

wszyscy Ci, którym historia tradycja fajki i cygar, oraz forma tego typu spotkań jest bliska

 

W imieniu Gdańskiego Klubu Fajki oraz Salonu Fajki Tabak mam przyjemność już po raz dziewiąty zaprosić na Konferencję do Gdańska w dniach 25-26.02.2017 r., aby uczcić Międzynarodowy Dzień Fajczarzy.

            Zgodnie z wieloletnią już tradycją nasze spotkanie będzie miało charakter konferencji, której towarzyszyć będzie turniej w wolnym paleniu fajki. Wykonawcą fajki turniejowej będzie nasz znamienity fajczarz rodem z Przemyśla – Zbyszek Bednarczyk. W gronie znakomitych wykładowców pojawią się znani nam prelegenci: Tomasz Chołuj, który kolejny raz podejmie wątek sztuki i fajki (wykład do potwierdzenia), dr Jacek Schmidt poszerzy naszą wiedzę o cygarach i kulturowych konotacjach. Pojawi się też nowa postać związana z Gdańskiem – Mieczysław Abramowicz,  pisarz, teatrolog, reżyser i scenarzysta, wybitny znawca kultury żydowskiej – wygłosi wykład: „Żydowscy sąsiedzi z Wrzeszcza od początku istnienia społeczności żydowskiej do 1939 roku”.

            Podczas kolejnych spotkań mamy zamiar prezentować inne narodowości tworzące wielokulturową społeczność mieszkańców grodu nad Motławą w myśl idei „Gdańsk miastem wielokulturowym”.

            Wzorem lat ubiegłych drugi dzień spotkania ma charakter wycieczki poznawczej, tym razem proponujemy: zwiedzanie Muzeum Emigracji w Gdyni, usytuowane w dawnym Dworcu Morskim. Aranżacja tego obiektu i wystaw jest bardzo nowoczesna, multimedialna, znakomicie prezentuje temat emigracji Polaków drogą morską, jak też tę, określaną mianem Wielkiej Emigracji czasów romantyzmu. Odnajdziemy też portrety wybitnych Polaków, którzy współtworzyli historię wielu narodów, dzięki walce o wolność, jak też dzięki talentom naukowym i artystycznym. Przy okazji zobaczymy kilka przedwojennych budynków w stylu Art Deco, gdyż Gdynia powstawała w okresie, gdy styl ten był wiodącym trendem w Europie.

 

Szanowni Państwo

 

            Miło mi będzie spotkać Was w Gdańsku w Willi Eva, w której tradycyjnie będziemy obchodzić nasze święto.

 

Zapraszam

Piotr Jakubowski

 

Bookmark the permalink.