Fajka mniej szkodzi

Zbigniew Turek – in memoriam.

Zapewne wielu z młodszych kolegów fajczarzy niejednokrotnie słyszało o red. Zbigniewie Turku – był (i do dziś pozostaje) niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie palenia fajki. Jego artykuły w „Przekroju” przyciągały rzesze czytelników, tak jak On zakochanych w tej, namaszczonej nutą mistycyzmu, czynności. W krótkich felietonach prezentowane były wiadomości ze świata fajki, historia fajki i tytoniu, porady dotyczące dbania, przepisy na mieszanki tytoniowe. Prawdziwa skarbnica wiedzy dla każdego, kto zetknął się z fajką i przy niej pozostał.

Zapewne też wielu nie miało okazji czytać w/w artykułów. Przedstawiając ten dział, zawierający zeskanowane materiały publikowane przez lata na łamach gazety, chcielibyśmy przybliżyć Wam zarówno sylwetkę sp. Zb. Turka jak i ciągle aktualne porady dotyczące palenia i dbania o nasza umiłowaną, jak i ciekawostki fajczarskie, którymi nas raczył przez długi czas „Przekrój”.

Zapraszając do coniedzielnych spotkań z przeszłością, prosimy o opinie czytelników związane z tym działem – wszelkie uwagi prosimy przesyłać korzystając z formularza kontaktowego.

Miłej lektury!

11.05.2008 – „Fajka mniej szkodzi, dlaczego„. (Data publikacji nieznana)