Cezary Zemło zwycięzcą Mistrzostw Kaszub 2015

Cezary Zemło KMF Szamotuły

Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie i Kaszubski Klub Kolekcjonerów Fajki „Kaszëbskô Pipa” w Somoninie byli organizatorami IX Międzynarodowe Mistrzostwa Kaszub w Wolnym Paleniu Fajki.Impreza odbyła się się w dniu 9 maja w Ośrodku Wypoczynkowym Wodny Świat w Ostrzycach. Fajka na zawody, specjalny model turniejowy został wykonany z drewna czeremchy przez mistrza Zbigniewa Bednarczyka z Przemyśla. Turniejowy tytoń Gawith Hoggart American Black Cherry dostarczyła firma Fajkowo.pl. W rywalizacji turniejowej najlepszym okazał się Cezary Zemło z Szamotulskiego Klubu Miłośników Fajki. Zwycięski czas uzyskany przez Cezarego to 1 godzina 59 minut i 9 sekund. Pomimo utrudnienia jakim był niespotykany materiał z którego została wykonana fajka turniejowa aż 21 z 50 uczestników uzyskało czas palenia ponad 1 godzinę. Po ogłoszeniu wyników rozpoczął się wieczór integracyjny z degustacja cygar Vegafina. Wkrótce opublikujemy pełna listę uczestników oraz reportaż fotograficzny.
Relacja powstała dzięki uprzejmości sędziego głównego zawodów, wiceprezydenta RPKF Jerzego M. Wilczkowiaka.

Poniżej oficjalny komunikat nadesłany przez organizatorów oraz link do listy wyników
Komunikat z IX Międzynarodowych Mistrzostw Kaszub w Wolnym Paleniu Fajki Kaszëbskô Pipa
Turniej odbył się dnia 9 maja 2015 r. w Ostrzycach. Zawody obejmowały jedno palenie w fajce z czeremchy – pipa ze Smarglin. Do turnieju przystąpiło 50 zawodników.
Mistrzem IX Międzynarodowych Mistrzostw Kaszub w Wolnym Paleniu Fajki „Kaszëbskô Pipa” został CEZARY ZEMŁO z Klubu Kolekcjonerów w Szamotułach.
Sędzią głównym był Jerzy Wilczkowiak, Prezydent Konińskiego Klubu Fajki, zaś sędziami stolikowymi były: Monika Halman, Emilia Radomska i Natalia Labuda.
Na imprezie przygrywała kapela kaszubska „KURDE-MOL. Organizatorem IX Międzynarodowych Otwartych Klubowych Mistrzostw Kaszub w Wolnym Paleniu Fajki „Kaszëbskô Pipa” był Kaszubski Klub Kolekcjonerów Fajki „Kaszëbskô Pipa” w Somoninie, Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie oraz Stowarzyszenie „Przyjazna Wieś Kaszubska.

link do listy wyników Mistrzostw Kaszub 2015

Bookmark the permalink.