10 lat Kalisko-Ostrowskiego Klubu Fajki 2010

Kalisko-Ostrowski Klub Fajki 2010 został założony na przełomie listopada i grudnia 2010 roku przez dziewięć osób, w tym trzy kobiety. Wybrano zarząd Klubu, w skład którego wszedł Maciej Maciejewski – prezydent KOKF2010, Anna Ordziejewska – wiceprezydent/skarbnik KOKF2010 oraz Iwona Maciejewska – sekretarz KOKF2010.
Nazwa klubu związana jest z aglomeracją Kalisko-Ostrowską i faktem, że założyciele Klubu pochodzili z obu powiatów.
W okresie 10 lat przez Klub przewinęło się 17 osób, a obecny stan klubu to 10 osób, w tym jedna kobieta – Iwona Maciejewska, piastująca funkcję sekretarza/skarbnika KOKF2010. Maciej Maciejewski jest nieprzerwanie od 10 lat prezydentem KOKF2010. Od 2 lat wiceprezydentem Klubu jest Sławek Mielcarek.

Obecny zarząd KOKF2010

W 2015 roku Klub zorganizował konkurs w wolnym paleniu fajki z okazji obchodów swojego 5-lecia. Konkurs odbył się w podostrowskim Radłowie na terenie lokalu „Folwark Polski”.

Fajczarze i sympatycy przed konkursem urodzinowym

Fajczarze i sympatycy przed konkursem urodzinowym

Członkowie Kalisko-Ostrowskiego Klubu Fajki 2010 spotykają się systematycznie, raz w miesiącu na spotkaniach klubowych, przy czym w obecnych okolicznościach pandemicznych, jesteśmy zmuszeni ograniczyć się do spotkań w postaci wideokonferencji. Przez 10 lat staraliśmy się uczestniczyć w możliwie jak największej liczbie spotkań międzyklubowych i robiliśmy to całkiem skutecznie. W 2013 roku podczas Pucharu Świata w Poznaniu, zajęliśmy 20 miejsce drużynowo.

Puchar Świata, Poznań 2013

Zdobyliśmy I Puchar Polski zorganizowany w Warszawie w 2015 roku.

I Puchar Polski, Warszawa 2015

Roman Kalinowski w 2016 roku, po raz drugi w swojej karierze fajczarskiej, został Mistrzem Polski w Wolnym Paleniu Fajki podczas konkursu w Szczytnej, a członkowie KOKF2010 zostali wyróżnieni jako najlepsza drużyna Mistrzostw.

XXII Mistrzostwa Polski, Szczytna 2016

Wielokrotnie członkowie Klubu zajmowali miejsca w czołówce konkursów, często na „pudle”. Przełożyło się to również na dobre miejsca w Grand Prix Fajczarzy Polskich.

Święto Fajki, Przemyśl 2019

Grand Prix 2019, Bydgoszcz

Nie ograniczaliśmy swojej aktywności tylko do oficjalnych konkursów krajowych. Z wielką przyjemnością spotykaliśmy się z KFC Trafika Poznań, KKF Poznań, czy Przemyskim Klubem Fajki.

KOKF2010 vs KFC Trafika Poznań 2016

KOKF2010 vs KFC Trafika Poznań 2019

Spotkanie z KKF Poznań 2016

Spotkanie z fajczarzami z Przemyskiego KF oraz PC Warszawa 2019

Odwiedzaliśmy kolekcjonerów, fajczarzy oraz fajkarzy.

Z wizytą u Ryszarda Ćwiąkały

Z wizytą u Ryszarda Konarskiego

W pracowni Rafała Woźniaka spotkaliśmy również Jakuba Paszkiewicza

Spotkanie z Wojtkiem Pastuchem i Dominikiem „Demonem” Kobryniem 1

Spotkanie z Wojtkiem Pastuchem i Dominikiem „Demonem” Kobryniem 2

W pracowni Zbyszka Bednarczyka

W pracowni Celiny i Tadeusza Polińskich

W pracowni Henryka i Mateusza Worobców

W pracowni Michała Pawlaka

Żegnaliśmy także naszych fajkowych przyjaciół w tym Mistrza Ryszarda Kulpińskiego.

Przemyśl, 25.02.2019

Od początku istnienia Kalisko-Ostrowskiego Klubu Fajki 2010, prezydent Klubu wydaje biuletyn „Pykadelko”, który w formie drukowanej trafia do członków Klubu, a w formie elektronicznej jest dostępny na stronie internetowej Klubu.

Poza tym, prezydent KOKF2010 – Maciej Maciejewski od kilku lat aktywnie promuje fajkę i fajczarstwo podczas wystaw kolekcjonerskich.

Historycznie o fajce podczas wystawy kolekcjonerskiej

Rok 2020 skutecznie został „zsanowany” przez Covid-19. Niestety ucierpiały nasze kontakty, spotkania, konkursy, wspólne palenie fajki. Codziennością stały się spotkania w formie wideokonferencji. Kalisko-Ostrowski Klub Fajki 2010 postanowił uczcić swoje 10 urodziny fajką klubową, którą ostatecznie wykonał Rafał Woźniak.

Prezenciki

Fajka klubowa na 10-lecie KOKF2010

Pierwsze palenie w fajkach jubileuszowych

Sobie oraz wszystkim fajczarzom, fajkarzom, kolekcjonerom i sympatykom fajki składamy życzenia, abyśmy mogli jak najprędzej znów spotykać się twarzą w twarz, móc wspólnie zapalić fajkę. W imieniu członków Kalisko-Ostrowskiego Klubu Fajki 2010 – Maciej Maciejewski

Bookmark the permalink.